معرفی شرکت

شرکت نیکل فرآور سورین در سال ۱۳۹۸ تاسیس شد. حوزه فعالیت تخصصی این شرکت فرآوری مواد معدنی می باشد. هم اکنون این شرکت بعنوان یکی از شرکت های “دانش بنیان” مستقر در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با تمرکز بر تولید فلز نیکل و مشتقات نیکلی مشغول به فعالیت است.

  • ماموریت

ماموریت اصلی این شرکت خلق دانش فنی تولید محصولات فلزی و غیر فلزی با ارزش افزوده بالا از منابع اولیه (معادن) و ثانویه (ضایعات صنایع مختلف)، با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می‌باشد. یکی از مهمترین موانع بر سر راه استحصال فلزات استراتژیک از منابع معدنی در کشور عزیزمان، وابستگی فنی و تکنولوژیکی به کشورهای خارجی است. از آنجایی که درشرکت‌های مطرح فرآوری مواد معدنی جهان، خط پالیوت تولید با هدف انجام بهینه‌سازی‌های مربوطه با حداقل هزینه و حل ریشه‌ای مسائل تولید می‌باشد، احداث خط پایلوت تولید فلزات استراتژیک می‌تواند گام موثری در راستای تحقق ماموریت این شرکت باشد. در این راستا، حفظ محیط زیست، ارزش‌های اخلاقی و اصول انسانیت از خطوط قرمز شرکت بوده و هیچ یک از این موارد نباید در مسیر انجام ماموریت زیر پا گذاشته شوند. استفاده از متخصصان حوزه فرآوری مواد معدنی، مهندسی مواد، شیمی آلی و معدنی، مهندسی مکانیک و برق در کنار یکدیگر توانسته است مشکلات بسیاری را در این زمینه مرتفع نماید. گزارش‌های ارائه شده در جهان مبین این است که به کارگیری تخصص‌های مرتبط در مقیاس پایلوت اولین قدم در مسیر دستیابی به دانش فنی استحصال مواد فلزی و غیر فلزی با ارزش از منابع مختلف محسوب می‌شود بدین منظور راه اندازی خط پایلوت فرآوری مواد معدنی از ماموریت‌های اصلی شرکت در راستای تحقق چشم‌اندازهای متصور شده است.

  • چشم انداز

چشم انداز اصلی شرکت، فرآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از معادن فلزی و غیر فلزی بوده که به علت عدم وجود دانش فنی، به مدت زیادی دست نخورده باقی‌مانده‌ یا سنگ معدن به صورت خام (تنها با پر عیار سازی فیزیکی) استخراج شده است. فعال نمودن خطوط فرآوری معادن فلزات مختلف مانند نیکل، کروم، کبالت و کادمیم می‌تواند زمینه تولید محصولات دیگر نظیر فولاد زنگ نزن و یا دیگر آلیاژها را با استفاده از منابع داخلی فراهم نماید. ورود به این حوزه و شروع به کسب تجربه در زمینه‌های مختلف توسط فلز استراتژیک نیکل آغاز شده و امید است که تجربیات کسب شده در این طرح موجبات دستیابی به چشم انداز مذکور را فراهم نماید. ارزش ایجاد شده، شامل ارز آوری، ایجاد اشتغال، بومی سازی دانش فنی تولید محصولات معدنی و در نهایت خود کفایی بسیاری از صنایع وابسته است، که حجم عمده‌ای از مواد اولیه‌ی آن‌ها توسط معادن و منابع داخل کشور قابل تامین می‌باشد.

  • خدمات

شرکت نیکل فرآور سورین با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و پایلوت مرتبط با فرآیندهای فرآوری مواد معدنی و استخراج فلزات توانایی ارائه خدمات در زمینه‌های زیر را دارا می‌باشد:

  • افتخارات

کسب رتبه اول بخش طراحان کسب و کار در شانزدهمین دوره از جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

کسب لوح نقطه طلایی از شرکت سرمایه گذاری شناسا

کسب جایزه هفته کارآفرینی‌ شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

 

  • ساختار سازمانی